Kursy

Szkoła WASSHOI ma jeden cel: w przystępny sposób przekazywać wiedzę na temat języka japońskiego i Japonii ludziom, którzy tej wiedzy pragną. Motto szkoły to dwojakie tłumaczenie nazwy, pierwsze z nich to "razem w harmoni", gdyż to w harmonii z Wami będziemy uczyć japońskiego, drugie to "Dalej!", jako okrzyk zachęty do kontynuowania wysiłku. Prowadzimy kursy/lekcje języka Japońskiego na terenie Opola. Tak indywidualnie jak i grupowo.

Zajęcia w szkole WASSHOI prowadzone są na podstawie materiałów używanych w środowiskach akademickich na całym świecie, wzbogaconych o wiedzę na temat kultury, sztuki i popkultury.

Sama nauka pisma jest przygodą dla kursantów poprzez użytkowanie autentycznych przyborów do shodō, czyli kaligrafii japońskiej.Kursy dla dzieci


Zajęcia z języka japońskiego dla dzieci mają taką samą specyfikę jak inne kursy grupowe. Ze względu jednak na natłok nauki szkolnej zwłaszcza w początkowych etapach edukacji, ilość godzin kursu jest mniejsza. To pozwala na zmniejszenie tempa z jakim pojawiają się nowe informacje oraz nakładu pracy, której nie szczędzą uczniom ich nauczyciele w szkołach. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu przez 1,5 godziny.
W związku ze zmniejszoną ilością godzin również stawka za kurs ulega zmianie i wynosi 40 zł wpisowego oraz w zależności od wybranej płatności:
Jednorazowa Płatność: 1000 zł
Dwie raty: 520 zł każda
9 rat: 120 zł każda


Kursy Grupowe


Małe grupy

Zajęcia w grupie pozwalają na wspólne poznawanie japońskiego. Grupy do 6 osób umożliwiają spokojną pracę lektora z kursantami i zapewniają odpowiednią opiekę w trakcie kursu. W WASSHOI uczeń nie ma szansy zniknąć. Ilość osób w grupach została dobrana celowo, by każdy uczeń był w takim samym stopniu aktywny. Na zajęciach w takim gronie nie zdążysz się ponudzić czekając na swoją kolej, ani udać, że to nie Ty „walnąłeś” tego ostatniego „babola”.


Pewność

Kursy skomponowane są na podstawie profesjonalnych materiałów wykorzystywanych do nauki w środowiskach akademickich na całym świecie. Uczestnictwo w kursie umożliwia korzystanie z produktów często poza zasięgiem finansowym kursantów.


Wygoda

Na zajęcia zabieramy tylko zeszyt, wszystkie materiały i przybory udostępniane są przez prowadzącego.


Autentyczność

Pisma japońskiego uczymy się dokładnie tak jak japońskie dzieci, z kartką przed oczami i pędzlem w dłoni. Profesjonalny sprzęt do kaligrafii japońskiej shodō jest udostępniany każdemu kursantowi w trakcie zajęć.


Zanurzenie w język

Idea WASSHOI polega na jak najszybszym i jak najintensywniejszym zanurzeniu w języku. Dlatego też już w trzecim tygodniu porzucamy znajomy świat alfabetu łacińskiego i prowadzimy zajęcia z Hiraganą i Katakaną, stopniowo dodając również Kanji.


Świadomość swoich postępów

Przez cały okres trwania kursu otrzymujesz informację zwrotną co do swoich postępów. Założenia programu to ciągłe sprawdzanie poziomu zrozumienia kursantów przez obszerną ilość ćwiczeń, ale też przez zadania domowe i testy.


Egzaminy próbne na certyfikaty.

Każdy kurs kończy się próbnym egzaminem odpowiedniego poziomu Nihongo nōryoku shiken/JLPT, czyli egzaminu znajomości języka japońskiego. Oficjalne egzaminy odbywają się dwa razy do roku i organizowane są przez Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych w Warszawie. Jest to oficjalny certyfikat respektowany w Kraju Kwitnącej Wiśni. Egzaminy próbne sporządzone są na podstawie oryginalnych materiałów Japan Foundation oraz Japan Educational Exchanges and Services (Twórcy Egzaminów JLPT).


Oszczędność

WASSHOI jest pewne atrakcyjności swoich cen, a zajęcia grupowe są najbardziej opłacalne cenowo dla kursantów. W WASSHOI jest taniej niż za korki z Matmy ;)!

Cennik:


Przykładowe grupy:Kursy Indywidualne


Kursy indywidualne to oferta dla tych, którzy z różnych względów nie są w stanie dostosować się do grupy. Praca zmianowa czy płynny grafik to przykładowe powody. Otrzymujecie pełną uwagę prowadzącego, wraz z możliwością cotygodniowego dostosowania terminu zajęć. Zajęcia odbywają się w siedzibie WASSHOI.

Cennik:Kurs Dostosowany


Masz sprecyzowany cel i wiesz co chcesz osiągnąć dzięki kursowi japońskiego? Potrzebujesz języka do pracy, na wyjazd lub w innym celu. Kurs tradycyjny jest dla Ciebie za wolny?Chcesz czegoś więcej lub po prostu 2 razy w tygodniu to dla Ciebie za mało? Kurs dostosowany to coś dla Ciebie. Zajęcia odbywają się w siedzibie WASSHOI lub miejscu w granicach miasta Opola przez Ciebie dobranym. Ilość godzin(minimum 3 w tygodniu) i termin zajęć są ustalane co tydzień. Niezależnie od miejsca odbywania, rachunek za zajęcia otrzymujesz na miejscu.

Cena Kursu Dostosowanego 50zł za godzinę zegarową.